• 0
 • 0

Regulamin i Polityka prywatności

 1. Właścicielem kwiaciarni internetowej DIVIN jest Magdalena Barcik, prowadząca działalność gospodarczą o numerze identyfikującym NIP: 9721300866, REGON: 38336980, wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu przy ul. Ryszarda Kaczorowskiego 9, 61-695.
 2. Dokonując zakupów w serwisie internetowym www.divin.pl zawierana zostaje umowa na warunkach handlowych określonych w niniejszym regulaminie.
  Zamówienia mogą być składane przez Klienta poprzez sklep internetowy www.divin.pl, maila: pracownia@divin.pl, tel:+48 663 523 922 lub osobiście w naszej pracowni.
 3. Prowadzona działalność jest zwolniona z podatku VAT.
 4. Miejsce wykonywania działalności gospodarczej znajduje się w Poznaniu/Stary Rynek przy ul. Wodna 13, 61-782.
 1. Divin gwarantuje świeżość kwiatów żywych – tradycyjnych, przez 5 dni od momentu doręczenia do odbiorcy, gdy będą pielęgnowane według zaleceń.
 1. Niektóre kwiaty mogą posiadać ostre kolce 
 1. Divin zapewnia stan, jak na zdjęciu produktowym kwiatów wiecznych, przez 1 rok od momentu doręczenia do odbiorcy, gdy będą pielęgnowane według zaleceń prezentowanych na naszej stronie internetowej umieszczonych w zakładce BLOG. Róże wieczne są sprzedawane w postaci samych główek lub główek z łodygami.
 1. Ilość róż, może różnić się od zdjęć prezentowanych na stronie. Produkty sprzedawane są na wielkość pudełka, natomiast nie na ilość kwiatów. 
 2. Róże wieczne nie mogą być przechowywane w wilgotnych miejscach, zabrania się ich podlewania. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne oraz należy starać się utrzymać w pomieszczeniu temperaturę pokojową. W sytuacji gdy Klient nie zachowa się do zaleceń, reklamacje nie zostaną uwzględnione.
 3. Róże wieczne oraz goździki nie mogą być przechowywane w wilgotnych miejscach, zabrania się ich podlewania. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne oraz należy starać się utrzymać w pomieszczeniu temperaturę pokojową. W sytuacji gdy Klient nie zachowa się do zaleceń, reklamacje nie zostaną uwzględnione.
 1. Róże wieczne mogą zmieniać swoją barwę wraz z upływem czasu. Kolor może stawać się mniej intensywny. Nie może to być przyczyną reklamacji.

1. Składając zamówienie poprzez stronę internetową www.divin.pl podawane są zrozumiałe komunikaty wyjaśniające jak przejść do następnego etapu w celu dokonania zamówienia. Przy składaniu zamówienia wymagamy podania swoich danych osobowych, maila, numeru kontaktowego, a także adresu pod który ma zostać dostarczona przesyłka.

2. Zamówienie można składać bez ograniczeń czasowych. 

3. Składając zamówienie poprzez telefon, bądź mail, środki pieniężne należy przelać na numer konta PL 43 1140 2004 0000 3402 7880 4068 mBANK, podając w tytule: imię i nazwisko oraz preferowaną datę doręczenia kompozycji.

4. Realizacja zamówienia może zostać dokonana dopiero po zaksięgowaniu płatności na koncie.

5. Do zamówień wysyłkowych należy doliczyć koszt przesyłki, cennik jest dostępny w zakładce ,,dostawa i płatność’’.

6. Wszystkie dane, które zostają podane w naszym serwisie są w pełni chronione.

7. W przypadku nie opłacenia przez Klienta zamówienia od razu po jego złożeniu, zamówienie otrzymuje status: Oczekiwanie na płatność.

8. Ze złożonego i nie opłaconego zamówienia można zrezygnować telefonicznie lub za pośrednictwem e-mail w każdej chwili.

9. Podmiotem świadczącym obsługę płatności online w zakresie płatności kartami jest Autopay S.A. Dostępne formy płatności – karty płatnicze: Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro.

10. W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą sprzedający dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego.

1. Dostawa realizowana jest za pośrednictwem firmy kurierskiej lub z możliwością dowozu do Klienta po wcześniejszym uzgodnieniu.

2. Podczas procesu zakupowego należy podać preferowaną datę doręczenia zamówienia.

3. Czas realizacji zamówienia wynosi maksymalnie 10 dni roboczych – liczony od momentu zaksięgowania wpłaty na podanym koncie bankowym do momentu nadania przesyłki.

4. Przesyłki większe, cięższe podlegają indywidualnej wycenie, przy czym każdorazowo wyliczony łączny koszt dostawy zamówienia uzależniony jest od: wagi towarów, ilości paczek oraz gabarytów towarów.

5. Kurier doręczając przesyłkę pod adres, może zostawić ją innej osobie niż adresowanej w zamówieniu, jak również w wyjątkowych okolicznościach zostawić u sąsiada bądź w innym dostępnym miejscu.

6. Doręczenie odbywa się od poniedziałku do soboty. W soboty wyłącznie do miast dostępnych po wprowadzeniu kodu pocztowego.

7. Firma DIVIN zastrzega sobie prawo do wydłużenia terminu wysyłki, gdy termin wysyłki przypada na sobotę, niedzielę oraz święta. W takim wypadku wysyłka będzie realizowana najbliższego dnia roboczego.

8. Dostawa na sobotę wykonywana jest w godzinach pracy firm kurierskich. 

9. Zamówienia realizowane za pośrednictwem firmy kurierskiej nadawane są z gwarancją dostawy na wybrany przez Klienta dzień lub godzinę dostawy – po wcześniejszym ustaleniu oraz dodatkową opłatą za wysyłkę. 

10. W przypadku nieobecności odbiorcy, produkt należy odebrać w punkcie odbiorów zlokalizowanym w awizo. W niektórych przypadkach może wystąpić konieczność odebrania przesyłki z punktu odbiorów bez dostawy.

11. W przypadku nieobecności odbiorcy podczas dostawy, nie jest możliwe, aby w tym samym dniu roboczym kurier doręczył przesyłkę ponownie.

12. Kurier nie ma obowiązku skontaktować się z odbiorcą przed dostawą

13. Czas realizacji zamówienia jest liczony od momentu uzyskania pozytywnej autoryzacji płatności.

 1. Firma Divin odpowiada wobec Klienta za niezgodność towaru z umową sprzedaży, w szczególności w zakresie określonym w Kodeksie Cywilnym.

Reklamacje należy składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: pracownia@divin.pl z dodaniem formularza reklamacyjnego.

– W wiadomości e-mail, należy podać jak najwięcej informacji dotyczącej przedmiotu reklamującego, w szczególności rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości oraz dane kontaktowe. Reklamacja powinna zawierać wszelkie niezbędne dane wymagane do jej rozpatrzenia.

– Rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę następuje do 14 dni od otrzymanie maila od osoby reklamującej produkt.

– Odpowiedź w sprawie reklamacji jest wysyłana na adres e-mail Usługobiorcy.

2. Reklamacje możliwe są w następujących sytuacjach:

a)  kwiaty nie będą świeże, podczas terminowej dostawy (w przypadku nieobecności odbiorcy i odebraniu produktu w późniejszym terminie, gwarancja liczona jest od dnia w którym przesyłka miała zostać dostarczona)

b) przesyłka nie zostanie doręczona, bądź będzie zniszczona,

c) zamówienie nie będzie zgodne z skonfigurowanym produktem na naszej stronie internetowej 

3. W przypadku jeśli dostarczony towar jest niezgodny z zamówieniem, Klient zobowiązany jest o niezwłoczne poinformowanie o tym fakcie sklepu. Sklep dokona wymiany towaru na właściwy, na swój koszt. Wymiana towaru zostanie dokonana zgodnie z dostępnością produktu w sklepie. W przypadku braku dostępności towaru na wymianę Sprzedawca zastrzega sobie możliwość zwrotu środków pieniężnych za zakupione towary.

4. Nieodpowiednia ilość kwiatów, które wypełniają całe pudełko, nie może być przyczyną reklamacji.

5. W sytuacji niedostarczenia przesyłki z winy kuriera, wydajemy dokumenty niezbędne, aby Klient złożył w swoim imieniu roszczenie reklamacyjne do firmy kurierskiej. Firma Divin dopełniając wszystkich danych zawartych w umowie z Klientem, nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji wystąpienia winy wyłącznie po stronie kuriera.

6. W przypadku róż wiecznych gwarancja udzielana jest na okres roku, tylko w sytuacji gdy Klient pielęgnował produkt według zaleceń znajdujących się na naszej stronie internetowej.

7. W celu udokumentowania niezgodności towaru z umową, należy do 6 godzin po odebraniu przesyłki wysłać na adres mailowy zdjęcie produktu. W przeciwnym wypadku reklamacje nie będą rozpatrywane.

8. Reklamacje należy złożyć na : tel. +48 663 523 922., e-mail: pracownia@divin.pl

9. Towar wraz z dowodem zakupu oraz formularzem reklamacyjnym prosimy odesłać na adres: ul. Wodna 13, 61-782 Poznań

10. Zwroty towarów zakupionych przez sklep wysyłkowy lub w sklepie stacjonarnym nie są akceptowane zgodnie z prawem do odmowy przyjęcia zwrotu produktu towaru lub usługi wykonanej na zamówienie.

POLITYKA PRYWATNOŚCI RODO

Dbając o dane osobowe użytkowników serwisu oraz szanując ich prawo do prywatności, firma DIVIN Magdalena Barcik z siedzibą przy ul. Ryszarda Kaczorowskiego 9, 61-695 Poznań, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej prowadzonej przez ministra właściwego do spraw gospodarki; posługująca się numerami NIP 9721300866 i REGON 383369808 — wprowadza niniejszą „Politykę prywatności”.

§1
Cele i zasady związane z Polityką prywatności

1. DIVIN Magdalena Barcik przywiązuje ogromną wagę do tego, by klienci i użytkownicy korzystający z niniejszego serwisu mieli pewność, że ich dane osobowe są chronione w rzetelny i zgodny z prawem sposób, dlatego podejmuje wszelkie działania na rzecz należytego zabezpieczania informacji o osobach trafiających do tego miejsca. Nie tylko gwarantuje standardy przyjęte ustawowo, ale równocześnie systematycznie pracuje nad ich podnoszeniem.

2. Przyjęta Polityka prywatności znajduje pełne odzwierciedlenie w obowiązujących przepisach prawa, ponieważ uwzględnia regulacje wynikające między innymi z ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t. j. Dz. U. 2013 poz. 1422, z późn. zm.), działu VII ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne(t. j. Dz. U. 2014 poz. 243, z późn. zm.), ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 2014 poz. 1182, z późn. zm.) oraz prawa wspólnotowego, między innymi dotyczącego używania tzw. „cookies”.
3. Niniejsza Polityka prywatności ma za zadanie informować wszystkich użytkowników serwisu, jak DIVIN Magdalena Barcik zbiera i korzysta z przekazywanych danych (i w jakim celu), kiedy może przekazać je osobom trzecim, jakie stosuje środki zabezpieczenia przed dostaniem się wspomnianych danych w niepowołane ręce i co może zrobić użytkownik, który nie czuje się w pełni usatysfakcjonowany stosowanymi metodami ochrony.

§2
Zbieranie, przetwarzanie i gromadzenie danych o użytkownikach

1. Przeglądanie serwisu internetowego www.divin-flowerbox.pl nie wymaga przekazywania przez odwiedzającego żadnych danych osobowych.
2. Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną DIVIN Magdalena Barcik może, w celu nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego między nim a użytkownikiem, przetwarzać następujące dane osobowe: a. imię i nazwisko;

b. numer PESEL, a gdy numer ten nie został nadany — numer paszportu, dowodu osobistego, innego dokumentu potwierdzającego tożsamość;
c. adres zameldowania na pobyt stały;
d. adres do korespondencji, jeśli jest inny niż adres wskazany jako adres zameldowania;

e. dane służące do weryfikacji podpisu elektronicznego; f. adres elektroniczny.

3. Przetwarzanie innych danych osobowych niż wymienione w ust. 2 jest dopuszczalne, jeśli użytkownik wyrazi na to zgodę.
4. Zgodnie z art. 19 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną DIVIN Magdalena Barcik może przetwarzać po zakończeniu korzystania z usług w ramach serwisu te dane osobowe, które są: a. niezbędne do rozliczenia usługi oraz dochodzenia roszczeń z tytułu płatności za korzystanie z usługi;
b. niezbędne do celów reklamy, badania rynku oraz zachowań i preferencji użytkowników, z przeznaczeniem wyników tych badań na potrzeby polepszania jakości usług świadczonych na ich rzecz przez DIVIN Magdalena Barcik, za zgodą użytkownika;
c. niezbędne do wyjaśnienia okoliczności niedozwolonego korzystania z usług;
d. dopuszczone do przetwarzania na podstawie przepisów prawa.

5. DIVIN Magdalena Barcik może uzależniać realizację poszczególnych usług oferowanych na swojej stronie internetowej od podania przez użytkownika wskazanych informacji o sobie. W takim przypadku jednak każdorazowo określa, czy dane

są rzeczywiście niezbędne do zrealizowania usługi czy też ich przekazanie przez korzystającego ma charakter fakultatywny i dobrowolny — np. wysłanie formularza kontaktowego wymaga obligatoryjnego podania nazwiska lub pseudonimu, adresu e-mail oraz telefonu kontaktowego, natomiast otrzymywanie newslettera — adresu e-mail.

§3
Przekazywanie danych osobom trzecim

1. DIVIN Magdalena Barcik oświadcza, że nie przekazuje informacji o użytkownikach swojego serwisu internetowego żadnym osobom trzecim, a w szczególności nie udostępnia danych osobowych chronionych prawem, uzyskanych w trakcie korzystania z usług.
2. Zgodnie z art. 31 ustawy o ochronie danych osobowych DIVIN Magdalena Barcik, jako administrator danych osobowych, może powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie danych osobowych, jednak wyłącznie w celu i zakresie wskazanym w umowie.

3. Ponadto DIVIN Magdalena Barcik może przekazywać jakiekolwiek informacje o użytkownikach tylko w przypadku, gdy: a. osoba zainteresowana wyrazi na to zgodę;
b. wystąpi z takim żądaniem uprawniony podmiot, w tym organ władzy państwowej (np. policja, prokurator).

§4
Sposób gromadzenia danych

1. Podanie adresu e-mail w pozycji „Newsletter” jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie przez użytkownika informacji elektronicznych od DIVIN Magdalena Barcik, w tym informacji o charakterze handlowym. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na automatyczne zbieranie informacji wynikających z analizy logów dostępowych (informacje te w żaden sposób nie pozwalają zidentyfikować konkretnego użytkownika, gdyż nie są połączone z danymi osobowymi, w tym adresami e-mail wykorzystywanymi w newsletterze!). Służą one diagnozowaniu problemów związanych z dostępem do serwisu, pracą serwera, dokonywania naruszeń przez osobynieuprawnione.

2. Na podstawie powyższych danych DIVIN Magdalena Barcik analizuje również zachowania użytkowników w swoim serwisie internetowym w celu poprawienia funkcjonalności strony i ulepszenia oferowanych usług, jak również personalizacji serwisu. DIVIN Magdalena Barcik zbiera informacje związane z przeglądaniem zawartości serwisu przez użytkowników, takie jak liczba i źródło wizyt w danym serwisie, czas wizyty, przeglądane treści, liczba i rodzaj otwieranych podstron, wykorzystane odesłania czy numer IP komputera.

3. Informacje te są również wykorzystywane w celach statystycznych, pozwalających uzyskać między innymi dane demograficzne (np. o miejscu, skąd korzystano z serwisu, narodowości korzystającego etc.). W oparciu o nie są sporządzane zbiorcze zestawienia o ogólnym charakterze, które pozwalają określić chociażby popularność serwisu wwybranych grupach społecznych — mogą one zostać przekazane osobom trzecim przez DIVIN Magdalena Barcik w ramach współpracy, dotyczącej np. zwiększenia oglądalności strony internetowej.

§5
Korzystanie z usług zewnętrznych dostawców technologii

1. DIVIN Magdalena Barcik na chwilę obecną korzysta z usług oferowanych przez zewnętrznych dostawców technologii, takich jak Google oraz Facebook — w celu prowadzenia działań promocyjnych, dostosowywania serwisu do oczekiwań użytkowników oraz pozycjonowania strony w wynikach wyszukiwania.
2. W związku z korzystaniem z usług Google’a DIVIN Magdalena Barcik informuje, że: a. korzysta z funkcji reklamowych Google Analytics, takich jak remarketing, raporty wyświetleń w sieci reklamowej Google;

b. Google Analytics zbiera dane o ruchu użytkowników między innymi za pomocą plików cookies dotyczących reklam Google oraz anonimowych identyfikatorów;
c. w żaden sposób nie umożliwia połączenia danych osobowych swoich użytkowników z anonimowymi informacjami gromadzonymi dzięki funkcjom Google;

d. każdy użytkownik może wyłączyć opcje reklamowe stosowane przez Google’a za pomocą ustawień reklam, ustawień reklam aplikacji mobilnych, jak również narzędzi blokowania reklam;

3. DIVIN Magdalena Barcik, korzystając z usług Google, może wyświetlać w internecie ogłoszenia dotyczące serwisu, które bazują na zainteresowaniach oraz lokalizacji swoich użytkowników (remarketing). W tym zakresie:
a. nie kojarzy informacji umożliwiających identyfikację osób z listami remarketingowymi, plikami cookie, plikami danych lub innymi anonimowymi danymi;

b. nie kojarzy informacji służących do kierowania, takich jak dane demograficzne lub lokalizacja, z żadnymi informacjami umożliwiającymi identyfikację osób, zebranymi za pomocą reklamy lub jej strony docelowej;
c. nie udostępnia żadnych danych umożliwiających identyfikację osób za pomocą tagu remarketingowego lub plików danych o produktach DIVIN Magdalena Barcik;

d. nie przesyła dokładnej informacji o lokalizacji bez zgody użytkowników;
e. nie przechowuje i nie zbiera informacji o dzieciach poniżej 13 roku życia;
f. treść ogłoszeń tworzonych nie sugeruje znajomości danych umożliwiających identyfikację osób lub danych poufnych; g. nie promuje w plikach danych produktów, które należą do kategorii poufnych;

h. nie modyfikuje ani nie ukrywa etykiet powiadomień zamieszczanych w reklamach przez Google’a, na jakich listach remarketingowych znajduje się użytkownik;
i. nie tworzy ani list remarketingowych, ani reklam, które docierają do użytkowników za pośrednictwem niedozwolonych sposobów.

§6
Polityka cookies

1. DIVIN Magdalena Barcik w swoim serwisie internetowym stosuje tzw. cookies („ciasteczka”) – informacje zapisywane przez serwery na komputerze, telefonie, tablecie użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z urządzenia końcowego. Pliki cookies stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika naszego serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies są wykorzystywane w celu: a. dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych. Pliki te pozwalają na rozpoznanie urządzenia użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ich ulepszanie;
c. dostarczania użytkownikom treści bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. DIVIN Magdalena Barcik w swoim serwisie może stosować pliki cookies w następujących kategoriach zastosowań: a. ustawienia — w tych plikach cookies przechowywane są informacje pozwalające na zmianę zachowania lub wyglądu witryny, na przykład jej wersji językowe użytkownika. Ułatwiają też zmianę wielkości tekstu, kroju czcionki i innych elementów, które można spersonalizować na stronie internetowej;

b. lokalizacja — te pliki cookies umożliwiają dopasowanie treści do lokalizacji;
c. bezpieczeństwo — te pliki cookies służą do uwierzytelniania użytkowników, zapobiegania nieupoważnionemu korzystaniu z danych logowania oraz do ochrony danych użytkownika przed dostępem osób niepowołanych;
d. procesy i wydajność — pliki cookies tego rodzaju umożliwiają sprawne działanie samej witryny oraz dostępnych na niej funkcji. Obejmuje to m.in. nawigację po stronach czy dostęp do zabezpieczonych obszarów witryny. Brak tych plików uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie witryny;
e. stan sesji — w plikach cookies często są zapisywane informacje o tym, jak użytkownicy korzystają z witryny. Mogą one dotyczyć najczęściej odwiedzanych stron lub ewentualnych komunikatów o błędach wyświetlanych na niektórych stronach. Pliki cookies służące do zapisywania tzw. „stanu sesji” pomagają ulepszać usługi i zwiększać komfort przeglądania stron.
f. analityka — wykorzystywane głównie przez Google Analytics. Narzędzie to może użyć zestawu plików cookies w celu gromadzenia informacji i generowania raportów ze statystykami na temat korzystania ze strony lub aplikacji bez danych umożliwiających identyfikację poszczególnych użytkowników. Oprócz raportowania statystyk użytkowania witryny tag pikselowy Google Analytics może również służyć, razem z niektórymi opisanymi powyżej plikami cookies, do pomocy w wyświetlaniu bardziej trafnych treści w usługach Google (np. w wyszukiwarce Google) i w całej sieci.

4. Oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą jednak w każdym czasie mogą zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej lub informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego.

5. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak zmiany tych ustawień w zakresie cookies oznacza, że zostaną one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

6. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach niniejszego serwisu internetowego. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych na stronie internetowej.
7. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego, a następnie wykorzystywane przez współpracujące z serwisem platformy, firmy badawcze oraz innych dostawców platform multimedialnych.

§7
Środki bezpieczeństwa

1. DIVIN Magdalena Barcik na bieżąco kontroluje, czy środki stosowane w celu zabezpieczania danych osobowych i informacji o użytkownikach są odpowiednie, wystarczające i prawidłowo używane. Ponadto zapewnia, że będzie starać się ulepszać wykorzystywane metody, by odwiedzający serwis internetowy mieli jeszcze lepsze gwarancje należytej ochrony.

2. Serwery i komputery są zabezpieczone technicznie przed utratą danych i informacji, jak również dostępem do nich przez osoby nieuprawnione, które mogłyby wykorzystywać je niezgodnie z przeznaczeniem lub modyfikować poza kontrolą użytkownika.
3. DIVIN Magdalena Barcik zależy, aby jak najmniejsza liczba jego pracowników miała dostęp do danych osobowych użytkowników i klientów, jednak w związku ze świadczeniem usług na ich rzecz oraz wykonywaniem obowiązków pracowniczych niekiedy jest to niezbędne. Osoby te znają zasady postępowania w zakresie ochrony danych osobowych i zostały zobowiązane do ich stosowania.

§8
Zmiana lub usunięcie danych

1. Użytkownik w każdym czasie ma prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania i aktualizacji. 2. W przypadku zmiany danych osobowych użytkownik jest zobowiązany uaktualnić swoje dane osobowe na spersonalizowanym profilu w serwisie, jeżeli taki posiada. W razie niedopełnienia tego obowiązku przez użytkownika nie ponosi odpowiedzialności za szkody i niedogodności, jakie mogą wyniknąć z tego tytułu.

3. DIVIN Magdalena Barcik zapewnia użytkownikowi możliwość usunięcia jego danych osobowych na wyraźne żądanie, wyrażone w treści listu elektronicznego lub poprzez kliknięcie w odpowiedni link dołączany do newslettera.
4. DIVIN Magdalena Barcik może odmówić usunięcia danych osobowych, jeżeli użytkownik nie uregulował wszystkich należności z tytułu usług lub naruszył zasady korzystania z serwisu lub jakiejkolwiek usługi lub obowiązujących przepisów prawa, a zachowanie danych osobowych jest niezbędne do wyjaśnienia tych okoliczności i ustalenia odpowiedzialności użytkownika.

5. Danych zbieranych automatycznie nie można ani poprawić, ani usunąć.

§9
Zmiana Polityki prywatności

1. Z biegiem czasu mogą pojawić się okoliczności, które będą powodowały konieczność zmiany niniejszej Polityki prywatności. Najczęściej będą się wiązały z: a. postępem technologicznym;
b. zmianą sposobu korzystania z serwisu;
c. zmianą dotychczas obowiązujących przepisów;

d. wprowadzeniem nowych regulacji prawnych;
2. Użytkownicy będą informowani o wszelkich zmianach Polityki prywatności na tej stronie.

§ 10
Kontakt z administratorem strony

1. Użytkownik może w każdym czasie skontaktować się z administratorem strony, by uzyskać informacje, czy i w jaki sposób wykorzystuje lub zamierza wykorzystywać jego dane osobowe.
2. Użytkownik może również zwrócić się do administratora strony w celu realizacji przysługujących mu uprawnień.

3. Adres e-mail, pod którym można się skontaktować z administratorem pracownia@divin.pl